05 / 09 / 2022

Samotné spuštění systému bylo bleskové a rozhodně předčili dobu. Celkový systém je dělán na základě jednoduchosti a uživatelské přívětivosti. Technik si vystačí s mobilním telefonem a velmi rychle dokáže přidávat různé komponenty. Výhodou je možnost použití síťového kabelu a zasílání informací po internetu. Lze použít SIM kartu jako zálohu přenosu v případě výpadku připojení Tímto získáte velmi malý přenos dat a zbavíte se tek velké datové náročnosti. V době používání jsme přidávali další komponenty vždy bez problémů a postupně tak rozšířili systém až do současné podoby.

 

Zkušenosti s jednotlivými komponenty. Pohybové (PIR) čidlo je jednou ze základních věcí, která se v alarmových systémech využívá. Po třech letech používání je baterie stále plně nabitá (výrobce uvádí 7 let v provozu). Co se týče provozu a samotné funkce PIR čidla je neuvěřitelné, jak přesně dokáže rozeznat člověka a spustit alarm. Za celé tři roky, nemáme žádný falešný poplach (krom těch, kdy jsme se sami někde “zakódovali nebo neodkódovali”).  PIR velmi dobře reaguje na možnou sabotáž a v okamžiku pouhého povolení v zasouvacím držáku okamžitě spustí poplach.

Záplava - v tomto čidle jsem museli vyměnit po 3 letech baterii. Čidlo se nachází v garáži na zemi. V zimě v teplotě okolo 3 - 5 ti stupňů celsia.  Co se týče alarmu, funguje skvěle. V případě záplavy čidla vyhlásí poplach a po vyschnutí vyhlásí stav pokynutí poplachu. Tato funkce je velmi příjemná, nicméně mnohdy trvá hodiny, než vyschne dané místo a samotné čidlo.

El. socket (Zásuvka) je úžasný systém. Lze si nastavit různé scénáře, jak se má chovat a co kdy dělat. Potřebujete vypnout zásuvku po zakódovaní a nebo v nějaký přesný čas? Není nic jednoduššího.

socket měří i spotřebovanou elektřinu nebo výkyvy v el. síti. Využíváme jej na rychlovarnou konvici cca 2 roky a musím říci, že jsme naprosto spokojení.

Klíčenka - ovládání alarmu pomocí ovladače. Po jenom a půl roce byla nutná výměna baterie, jinak bez problému. Na ovladač jsem fixem udělal barevné tečky na odkódovaní a zakódovaní - tímto jsem se zbavil přemýšlení které tlačítko je na co - bohužel na ovladači není udělané intuitivně.

 

Ovládání mobilním telefonem je naprosto v pohodě a při nastavení geolokace Vás alarm upozorní na to, že jste mimo domov a zda chcete zakódovat. Použití na Apple Watch také bez problému.

V případě zájmu o připojení alarmu Ajax na náš pult, nebo montáž alarmu neváhete náš kontatovat. 

 

 


© 2017 ČESKÁ OCHRANNÁ SLUŽBA, a.s | Nastavení cookies | Created by Railsformers
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com