07 / 10 / 2022

Budovaní kamerového systému by mělo být vymyšleno tak, aby zajistilo perimetr daného objektu a vy jste viděli na všechny příchozí z 360 stupňů. Často se stává, že si klient říká „odtud by nikdo nešel.“ Bohužel, ti co napadají objekty, mají jiný názor. 

Co za kameru vybrat? Kamera je zařízení, jehož hlavní funkcí je umožnit vám vidět konkrétní detaily sledovaných prostor. V případě špatného výběru kamery pro střežení daného prostoru (např. montáže kamer z vysokých budov určené ke střežení velkých prostor) dochází k nekvalitním záznamům, kdy místo osob uvidíte pouze„rozmazané tečky“. 

Noční režim na kameře je jedna z nejdůležitější věci pří výběru.  „Viditelnost na 30 metrů“ neznamená, že na 30 metrů v noci uvidíte detaily. Toto tato hodnota je daná za ideálních podmínek!!! 

Existuje mnoho různých typů kamer - mnoho různých objektivů a s různou šířkou záběru (jak to známe s fotoaparátu). Širokoúhlé, s možností vidět až 180 stupňů a nebo také teleobjektivy, s možnost pozorování na delší vzdálenost, ale v užším uhlu záběru. 

Moderní kamery mohou mít inteligentní funkce jako například hledaní osob, reakce na pohyb, nebo změnu scény. Opět platí že u kvalitnějších kamer tyto funkce lépe pracují. Kamery mohou dokonce i poslouchat a předávat informace o abnormálních zvucích. (Lze využívat například v garážích nebo sklepech domů, kde nikdo nechodí a zvuky tak dokážou včas upozornit na někoho, kdo se snaží do daného prostoru proniknout.)

Kamery mohou být „drátové“ (komunikace se záznamovým zařízení pomocí kabelu) a nebo ,,bezdrátové’’ (komunikace pomoci radiového signálu).  

  

Záznamové zařízení by mělo být vybráno s rezervou (chcete dodat kameru tak, ať nemusíte kupovat nové zařízení). 

Velikost harddiscu by měla být zvolena tak, aby odpovídala vyšším požadavkům na záznam a nemusela ukládat jen některé kamery a nebo pouze určitou délku záznamu. 

 

Internetové připojení je velmi důležitou součástí kamerových systému. Nekvalitní internetové připojení může způsobit problémy při spuštění 4 kamer ve 4K v plném rozlišení a může pořádně pohnout s vaší conectivitou. Internetové připojení je velmi důležité v případě napojení na dohledové centrum, které může kamery sledovat, případně pomocí záznamu vyhodnocovat příchozí poplachové stavy.

 

V tomto článku se snažíme shrnout pouze to nejzákladnější, co je nutno si uvědomit při výběru vhodného kamerového sytému. Moc rádi Vám s jeho výběrem a montáží pomůžeme. 


© 2017 ČESKÁ OCHRANNÁ SLUŽBA, a.s | Nastavení cookies | Created by Railsformers
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com